top of page
Koncert - Grzane Wino - Słowiańska Noc
Koncert - Grzane Wino - Słowiańska Noc

pt., 24 cze

|

Latarnia Wagabundy

Koncert - Grzane Wino - Słowiańska Noc

Słowiańska Noc to prawdziwe święto ognia, wody, Słońca i Księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Dla świętujących przynosi ona zdrowie i urodzaj przez cały rok.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

24 cze 2022, 12:00 – 26 cze 2022, 22:00

Latarnia Wagabundy, Wola Michowa 14, 38-543, Polska

Goście

O wydarzeniu

Słowiańska Noc to prawdziwe święto ognia, wody, Słońca i Księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Dla świętujących przynosi ona zdrowie i urodzaj przez cały rok.

My również świętować będziemy przy wiecznie płonącym ogniu. Z kwiatów zebranych na bieszczadzkiej łące zrobimy wianki, które o zmroku puścimy do płynącej obok rzeki Osławy, a kto chce zachowa je na pamiątkę. Dla smakoszy dobrego, polskiego jedzenia przygotujemy grilla na którym nie zabraknie lokalnych wyrobów, a także potrawy wprost z kuchni polowej.

Skosztujemy dobrego, lokalnego wina z podkarpackich winnic, a także lokalnych nalewek z bieszczadzkich owoców. Pomyśleliśmy również o koneserach dobrego, polskiego piwa. Kraftowe piwo idealnie schłodzi nas w tą czerwcową noc!

A wieczorem...zapraszamy na koncert zespołu Grzane Wino, którzy grają piosenki o Bieszczadach i nie tylko!  :)

Po zmroku w rytm muzyki rozrywkowej rozpoczniemy potańcówkę...do białego rana! Niech wszyscy wiedzą, że lato się właśnie rozpoczęło! :)

W programie: -Robienie wianków (darmowe) -Uczta dla podniebienia: Grill z lokalnymi wyrobami, potrawy z kuchni polowej, dania kuchni polskiej i regionalnej -Uczta dla ciała - smakowanie win podkarpacia, lokalnych nalewek i kraftowych piw -Uczta dla ducha - koncert zespołu ''Grzane Wino'' - piątek, godz. 20:00 -Potańcówka do białego rana! - sobota, godz. 20:00

Wstęp na całą imprezę jest DARMOWY. Zaczynamy codziennie o 12:00 :

Grzane Wino to zespół, tworzący muzykę akustyczną w klimacie piosenki poetyckiej, ballady folkowej (tzw. Krainy Łagodności). Chętnie wykracza poza rejony spokojnego nurtu, ukazując swoją wirtuozerię w zagrywkach irlandzkich oraz improwizacji na scenie. Poetyckie, poruszające teksty Bożeny Spryńskiej ubrane w muzykę Marcina Iżeli oraz ciepłe dźwięki skrzypiec i harmonijki ustnej wzruszają, bawią i zachęcają do refleksji.

Lista sukcesów festiwalowych Grzanego Wina jest długa. Zespół od 2016 roku wygrywa najważniejsze folkowe, turystyczne i poetyckie festiwale w Polsce, czego zwieńczeniem jest Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Interporta w roku 2020. Owocem podbojów festiwalowych i pracy twórczej są trzy albumy "Bieszczady" (2018), "Zielone Pudełko"(2020) i "Melodie Nocy"(2021), które powstały w niespełna trzy lata.

29.04.2022, tuż przed „Majówką”, ukazało się wznowienie debiutanckiego albumu „Bieszczady”. Można powiedzieć, że nowa edycja płyty ma nowe brzmienie, ale stary klimat. Co czyni ją ciekawą propozycją dla słuchaczy ceniących sobie nie tylko dobry tekst, ale również ponadprzeciętną jakość dźwięku.

Skład zespołu: Marcin Iżela - git. akustyczna i śpiew Piotr Zapart - git. akustyczna i śpiew Paweł Czop - skrzypce Stefan Ryszkowski - git. basowa Andrzej Zając - harmonijka ustna

Do zobaczenia w letnią, czerwcową noc!

Harmonogram


  • 10 godzin

    Regionalne jedzenie

    Latarnia Wagabundy

  • 10 godzin

    Kuchnia polowa

    Restauracja zewnętrzna
Jeszcze 5 dostępnych elementów

Udostępnij to wydarzenie

md_5a9794da1b10e-1.png
bottom of page