top of page

Biesiady

Łemkowskie

Zapraszamy na spotkanie z kulturą i tradycją łemkowską. Poprzez kuchnię a także wyjątkową muzykę, chcemy pokazać Wam historie tej ziemi.
Biesiada jest czasem, gdzie wszyscy razem się bawią, tańczą i śpiewają. Do rytmu przygrywa ''Kapela Zberana'', która rozweseli każde towarzystwo. W trakcie występu kapela opowiada również o kulturze i historii regionu. Liderem kapeli jest ceniony przewodnik beskidzki. ​

Dla grup, które chciałaby usłyszeć o historii łemków, bojków, hucułów, a także posłuchać muzyki tej ziemii, oferujemy występ ''Kapeli Regionalnej'', która przedstawia nasz region. Jest to muzyka do posłuchania.

Na naszych stołach podajemy dania kuchni polskiej i regionalnej, Prawdziwa bieszczadzka kwaśnica, fuczki łemkowskie - regionalne danie naszej okolicy, hreczanyky, proziaki, różne rodzaje domowych pierogów, wiejski stół pełen wędlin i kiełbas pochodzących z naszej wędzarni, a na dodatek marynowane przez nas rydze to tylko kilka potraw, jakimi gościmy wszystkich Gości, spędzających niezapomniany wieczór na biesiadzie jak dawniej.

Smakowite posiłki popijamy winem z tokajskich winnic, które przywozimy dla Państwa z Węgier, a także iście prawdziwymi nalewkami z lokalnych owoców. ​


Każdą biesiadę i jej program ustalamy indywidualnie z Organizatorem.
Przed biesiadą, zależnie od pory roku proponujemy Państwu kulig z pochodniami lub przejazd wozami traperskimi.

 

md_5a9794da1b10e-1.png
bottom of page