top of page

O Latarni Wagabundy słów kilka

Nasz Ośrodek zlokalizowany jest w Bieszczadach w Woli Michowej - osadzie górskiej położonej między miejscowościami Komańcza i Cisna. Nad uroczą doliną Osławy, w odległości ok. 200m od szosy głównej.

Malownicze tereny latem świetnie nadają się do długich górskich wędrówek (w pobliżu przebiegają trzy szlaki turystyczne). W upalne dni polecamy kąpiele w rzece Osława przepływającej tuż obok „Latarni Wagabundy”, a w długie letnie wieczory ogniska pod gołym niebem przy dźwiękach gitary. „Jesienią góry są najszczersze…” słyszymy w jednej z bieszczadzkich piosenek. Dlatego o tej porze roku zapraszamy szczególnie pasjonatów fotografii, oprócz przepięknych krajobrazów w tym czasie lasy obfitują wysypem grzybów. Nasi goście mają możliwość nauczyć się samodzielnie marynować zebrane rydze, a wieczorami posłuchać legend i opowieści bieszczadzkich przy kominku. Zima kusi "białym szaleństwem" i zaprasza do zabaw na śniegu – a tego zawsze jest sporo! Oprócz nart zjazdowych polecamy także biegówki. W odległości 200m od Ośrodka znajduje się czynna w porze zimowej trasa biegowa „Marusejówka”. Poza tym kuligi z pochodniami, szaleństwa Sylwestrowe i karnawałowe, a także bardziej klimatyczne rodzinne Święta Bożego Narodzenia z Wigilią, białym siankiem pod obrusem i wspólnym ubieraniem choinki. 

Propozycji mamy wiele, wszystko zależy od Waszych preferencji. Naszym priorytetem jest byście czuli się u nas jak w domu!

Posiadamy 55 miejsc noclegowych w pokojach dwu, trzy i czteroosobowych. Podróżnym zmotoryzowanym oferujemy parking, tym którzy przybyli z własnym sprzętem biwakowym pole namiotowe. 

Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny. Do dyspozycji gości pozostaje obszerna sala jadalna z bufetem oraz stylowa sala biesiadna z kominkiem i stałą ekspozycją prac najwybitniejszych bieszczadzkich rzeźbiarzy. 

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia z biesiad łemkowskich, podczas których pachnie swojskie jadło zakrapiane winem „Tokaj”, nocy huculskich z których smak gulaszu z łapą niedźwiedzia na długo pozostanie w pamięci czy kuligów z pochodniami. Przy Ośrodku na stałe działa kapela folkowa „Łemi i Bojki”, która rozwesela i ubarwia muzyką Karpat wspólne biesiadowania. W zależności od pory roku organizujemy: kolonie, zimowiska, zielone i białe szkoły, biwaki, rajdy (piesze, konne, rowerowe, narciarskie), zjazdy, konferencje, imprezy integracyjne i okolicznościowe, plenery malarskie, fotograficzne, warsztaty rzeźbiarskie i inne. 

Ośrodek jest przystosowany również do organizowania wesel.

Z górskim pozdrowieniem Zespół Latarni Wagabundy.

md_5a9794da1b10e-1.png
bottom of page